Zbirka i bilten

Pjesnička zbirka i bilten- poklon školi za rođendan

Kako bi obilježili Dan škole i 170. obljetnicu školstva u svome mjestu, učenici i učitelji naše škole ostvarili su dva zapažena projekta.

Učenici osmih razreda, nadareni za literarni i likovni izraz,  izdali su zbirku „Važno je znati gde ti je dom“. Zbirku je uredila i lektorirala učiteljica hrvatskoga jezika Mira Korbar. Likovne je radove odabrala učiteljica likovne kulture  Sonja Labaš, a suradnici pri izradi zbirke bili su ravnatelj Samson Štibohar i učiteljica informatike Marina Prebila. Realizaciju projekta i tiskanje zbirke omogućio je gospodin Pero Kustura.

Zbirka je, kako je istaknuo ravnatelj u završnoj riječi, „ isprepletena čarobnim nitima domoljublja, djetinjstva i ljubavi“ i nadamo se da će svi koji je budu čitali uživati u pjesmama i likovnim radovima naših osmaša.

Drugi veliki projekt koji su zajednički ostvarili učenici, učitelji i ravnatelj naše škole bilten je koji nosi naslov „170 godina školstva u Krapinskim Toplicama“. U njemu smo nastojali predstaviti bogatu povijest svojega mjesta, povijest svoje škole kao i njezinu ulogu danas. Najvažniji dio biltena vezan je uz sve ono čime se naši učenici osim same nastave u svojoj školi bave te uz njihova iznimna postignuća na državnim natjecanjima tijekom godina. Predstavljena je i suradnja škole s Općinskom knjižnicom, Društvom naša djeca te Centrom za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice. Zbirka je oplemenjena literarnim i likovnim radovima učenika, a u njoj možete pronaći i fotografije svih razreda te njihovih učitelja kao i ostalih djelatnika škole. Zbirku smo također začinili i zanimljivim razgovorima s našim umirovljenicima.

Urednici zbirke su ravnatelj Samson Štibohar, učiteljica hrvatskoga jezika Sonja Kuštan i učitelj informatike Marijo Balašković čiji su suradnici bili učitelji naše škole.

Izuzetno smo ponosni na ovaj projekt i radujemo se što će on svima koji ga budu čitali biti prozor u našu školu i sve ono čime se učenici i učitelji u njoj bave.

Realizaciju projekta i tiskanje biltena omogućio je gospodin Ratko Habus.

Sonja Kuštan, prof.

objavio: Marina Prebila Rožić   datum: 13. 6. 2016.