SLUŽBENO OTVORENJE POČETKA PROVEDBE SOCIJALNE USLUGE POLUDNEVNOG BORAVKA PRI OSNOVNOJ ŠKOLI KRAPINSKE TOPLICE, 3.2.2017.

U suradnji s Krapinsko – zagorskom županijom, lokalnim centrima za socijalnu skrb i svim osnovnim školama na području Krapinsko – zagorske županije izvršenom inicijalnom procjenom potreba za socijalnim uslugama u našoj županiji kao najpotrebitija socijalna usluga za djecu i mlade u riziku pokazala se usluga poludnevnog boravka u školi pa smo ove školske godine, osim odgojne skupine poludnevnog boravka pri Osnovnoj školi Stubičke Toplice, otvorili i jednu skupinu poludnevnog boravka pri Osnovnoj školi Krapinske Toplice.  Poludnevni boravak pri Osnovnoj školi Krapinske Toplice je specifičan po tome što se odvija samo jedan dan u tjednu  i to petkom u poslijepodnevnim satima (nakon nastave) za učenike predmetne nastave  koji su od strane stručne službe škole procijenjeni da su u potrebi za uključenjem u uslugu poludnevnog boravka u školi. Osnovna škola Krapinske Toplice nam je osigurala odgovarajući prostor u školi za provedbu te usluge, a Odgojni dom Bedekovčina je taj prostor opremio potrebnim namještajem i opremom te osigurao dvije stručne djelatnice koje provode program poludnevnog boravka pri Osnovnoj školi Krapinske Toplice: Josipu Sinković, dipl. soc. radnicu i Maju Meić, dipl. socijalnu pedagoginju.

Usporedo s uslugom poludnevnog boravka za roditelje djece uključene u jednodnevni poludnevni boravak pri Osnovnoj školi Krapinske Toplice, s nadležnim Centrom za socijalnu skrb Zabok smo dogovorili i provedbu usluge savjetovanja i pomaganja obitelji koju smo počeli provoditi u 2. polugodištu ove školske godine. Provedeći uslugu poludnevnog boravka u školi prepoznali smo potrebu paralelnog rada s roditeljima djece uključene u poludnevni boravak, a to smo upravo počeli i realizirati provedbom usluge savjetovanja i pomaganja obitelji. U poludnevnom boravku pri Osnovnoj školi Krapinske Toplice imamo trenutno 9 korisnika te se za obitelji svih 9 korisnika provodi usluga savjetovanja i pomaganja obitelji. Provedbom usluge savjetovanja i pomaganja obitelji roditeljima se omogućuje pomoć u unapređenju roditeljskih i odgojnih vještina, psihosocijalna podrška, kao i pomoć u rješavanju obiteljskih problema.

objavio: Marijo Balašković   datum: 6. 2. 2017.