Književni susret s Bojanom Maendžija

Učenici sedmih i osmih razreda jučer su u svojoj školi prisustvovali zanimlljivom književnom susretu sa suvremenom hrvatskom književnicom Bojanom Meandžija, autoricom romana "Trči! Ne čekaj me..." koji na poseban način obrađuje temu stradanja djece i odraslah u Domovinskom ratu.

Naša je blagovaonica jučer, 27.11.2017., bila gotovo premala da u sebe primi sve učenike sedmih i osmih razreda i njihove učitelje koji došli na književni susret sa suvremenom hrvatskom autoricom Bojanom Meandžija. Tijekom jednog školskog sata književnica je djeci predstavila svoj autobiografski roman tematike vezane uz Domovinski rat- "Trči! Ne čekaj me..."

Upečatljivom prezentacijom slikom vezanom uz vrijeme ratnih stradanja Karlovca devedesetih godina dvadesetog stoljeća, čitanjem ulomaka iz romana, zvučnim zapisima koje je sama snimila, tužnim pričama, ali i anegdotama vezanim uz to sumorno vrijeme koje je kao tinejdžerica provodila u skloništu, autorica je učenicima na poseban način predstavila vlastiti roman, ali i približila iskustva djece koja su živjela na ratom pogođenim prostorima naše domovine.

Učenici su pažljivo i s velikim zanimanjem pratili njeno izlaganje, a na kraju su ju nagradili velikim i srdačnim pljeskom.

objavio: Sonja Kuštan   datum: 28. 11. 2017.