Treći razredi na književnom susretu s Jasnom Balaško

U sklopu programa Noć knjige 2022. učenici 3.a i 3.b razreda s učiteljicama Vlatkom Ciglenečki i Marcelom Varga prisustvovali su 28. travnja književnom susretu sa spisateljicom i povjesničarkom Jasnom Balaško u školskoj knjižnici.

Jasna Balaško, autorica triju zbirki priča i četiriju slikovnica, tom je prilikom učenicima predstavila svoju posljednju, interaktivnu knjigu za djecu Vinko ide na izlet u Zagorje. Učenici su imali priliku saznati mnoge zanimljive podatke i priče iz Hrvatskog zagorja, rješavati zagonetke, pitalice i rebuse, iz prve ruke saznati kako je to biti pisac i zašto je važno baviti se zavičajem, ali i sudjelovati u nagradnom natjecanju u kojem je troje najuspješnijih dobilo svoj primjerak Vinka.

Vinko ide na izlet u Zagorje te ostale slikovnice i zbirke priča Jasne Balaško dostupne su za posudbu u školskoj knjižnici zahvaljujući donaciji autorice i nakladnika - Udruge mladih Feniks iz Oroslavja.

objavio: Daria Mikulec   datum: 29. 4. 2022.