Predstavljanjem plakata i kratkih filmova završen projekt The enchanted world of books

Krajem svibnja i početkom lipnja učenici 5. a i 5. b razreda uključeni u eTwinning projekt The Enchanted world of books sastali su se na dva Zoom sastanka s učenicima partnerskih škola iz Poljske, Italije i Turske.

Na sastancima su predstavili rezultate posljednjih projektnih aktivnosti: plakat o važnosti čitanja te dva kratka filma o knjižnicama u Krapinskim Toplicama koje možete pogledati na sljedećim poveznicama:

Općinska knjižnica Krapinske Toplice - Public library Krapinske Toplice

Školska knjižnica OŠ Krapinske Toplice - Our enchanted library

Iako prvenstveno usmjeren poticanju čitanja, četveromjesečni projekt The enchanted world of books omogućio je učenicima da vježbaju pisanje i govorenje na engleskom jeziku s učenicima iz inozemnih škola, razvijaju vještine rada u raznim aplikacijama kao što su Canva ili Moviemaker te da svladaju osnova pravila sastavljana recenzija i izrade video reportaže uz pomoć voditeljica projekta - knjižničarke Darije Mikulec i pedagoginje Katarine Buben.

objavio: Daria Mikulec   datum: 8. 6. 2022.