"Miško i prijatelji" u školskoj knjižnici

Učenici 2. b i 3. b razreda u utorak, 5. prosinca proveli su zanimljiv sat u školskoj knjižnici na književnom susretu sa spisateljicom i povjesničarkom Jasnom Balaško.

Jasna Balaško, zavičajna književnica iz Oroslavja, napisala je 5 slikovnica za djecu, a ovom je prilikom našim učenicima predstavila svoju posljednju - Miško i prijatelji. U slikovnici koja sadrži priče o običajima iz raznih dijelova Hrvatskoga zagorja nalazi se i priča o Krapinskim Toplicama, što je učenike posebno razveselilo, kao i prigodna priča o običajima vezanim uz obilježavanje dana Sv. Nikole.

Na kraju zanimljivog i veselog susreta, učenici su sudjelovali u nagradnom rješavanju zagonetke zahvaljujući kojem je troje učenika dobilo vrijednu nagradu – slikovnicu Miško i prijatelji!

objavio: Daria Mikulec   datum: 7. 12. 2023.