"Čovječe ne ljuti se" i "Šah"

Održan tradicionalni turnir u šahu i igri "Čovječe ne ljuti se"

U petak, 15.veljače u našoj je školi održan tradicionalni turnir u šahu i igri „Čovječe ne ljuti se“ koje već niz godina organizira Vijeće učenika uz pomoć učiteljice Marcele Varga, a u  igrama  sudjeluju predstavnici svih razrednih odjela matične škole i PŠ Gregurovec.

Ovogodišnje natjecanje u igri „Čovječe ne ljuti se“ pomno su pratili suci – predstavnici Vijeća učenika i roditelji, a za profesionalnu razinu provedbe šahovskog turnira pobrinuo se ŠK Krapinske Toplice i njihov potpredsjednik Nenad Muraja.

Nakon nekoliko napetih setova u kojim su snage odmjerili najbolji šahisti naše škole, prva tri mjesta u šahovskom natjecanju zauzeli su: Patrik Stanković (1. mjesto),  Patrik Krznar (2. mjesto) te Lovro Kovačić (3. mjesto).

Jednako zanimljivo i neizvjesno bilo je natjecanje u igri „Čovječe ne ljuti se“ gdje su svoje mjesto, prvo u polufinalu, zatim u finalu i u konačnici na pobjedničkom postolju, zauzeli:Tara Jureković (1. mjesto), Iva Jureša (2. mjesto) te Natalija Vorih (3. mjesto).

Natjecatelje su zdušno podržavali njihovi navijači koji su zajedno s pobjednicima imali puno razloga za slavlje - najbolji su dobili nagrade za cijeli razred koji su osigurali prijatelji OŠ Krapinske Toplice i pokrovitelji turnira: Aquae Vivae koje su poklonile kupanje na bazenima za cijeli razred za prva mjesta, Pizzeria Servus koja je za razrede čiji su predstavnici zauzeli druga mjesta osigurala pizze te Društvo „Naša djeca“ Krapinske Toplice koje je doniralo slatkiše za trećenagrađene učenike i njihove prijatelje iz razreda.

objavio: Marina Prebila Rožić   datum: 16. 3. 2024.