Briga za sigurnost učenika i briga o okolišu škole za nas u OŠ Krapinske Toplice nikad nije bila samo deklarativna!

Žalostan sam zbog ovakvog medijskog mobinga na mene osobno i na školu.

Slika škole je u njenom krajobrazu. Kao Eko škola u dijamantnom statusu izrazito vodimo brigu o svom okolišu na visokoj razini. Školsko uređeno dvorište  s obje strane, otvoreno je za sve posjetitelje našeg mjesta.  Briga o sigurnosti učenika i posjetitelja za nas nikad nije bila na delarativnoj razini.

Škola svojim aktivnostima kontinuirano vodi brigu o sigurnosti učenika prilikom dolaska u školu, boravka u školi i odlaska iz škole( teren i prometnice). Sigurnost učenika na školskom prostoru od izrazite mi je važnosti pogotovo u području dolaska učenika putnika, učenika u pratnji ili onih koji dolaze pješke na nastavu. Važan ravnateljev zadatak , uz sve školske dužnosti, siguran boravak učenika i djelatnika u vanjskom i unutarnjem prostoru škole.  Zajedničkim nastojanjem odgovornih u sustavu pristupilo se i uređenju školskog dvorišta i drvoreda uz cestu.

Na sastanku s ravnateljem ŽUCa, komunalnog poduzeća i JVP Zabok uz koordinaciju Javne ustanove i osnivačem usuglasilo se najbolje rješenje. O svemu je obaviješten zapovjednik DVD Krapinske Toplice i donačelnik Krapinskih Toplica.  Nakon uklanjanja platana ide se u ralizaciju sadnje novog autohtonog drvoreda uz uređenje padine uz cestu.

Hvalevrijedna akcija “zasadi drvo, ne budi panj” bila je organizirana u organizaciji OŠ Krapinske Toplice kao nositelja, a za partnera projekta smo izabrali naše komunalno poduzeće Eko aleja.

Sve akcije vezane uz okoliš donesene su uz suglasnost institucija koje su koordinirano i odgovorno radile planski uz savjete stručne struke i informiranje svih relevantnih sudionika.

Poveznica na očitovanje struke:

Lp.

Samson Štibohar, ravnatelj

objavio: Samson Štibohar   datum: 22. 3. 2021.