52. ZBOR MALIH PJESNIKA U ZLATARU

Za 52. Zbor malih pjesnika prijavilo se 76 učiteljica i učitelja razredne nastave i hrvatskoga jezika iz 50 škola s područja Krapinsko-zagorske, Varaždinske, Međimurske, Koprivničko-križevačke, Karlovačke i Zagrebačke županije te Grada Zagreba.

Pristigla su 324 pjesnička rada koje je vrednovala Prosudbena komisija u sastavu: prof. Željka Horvat-Vukelja, dr.sc. Ivo Kalinski i prof. Ivančica Tomorad. Odabrali su 53 pjesme, 52 autora iz 44 škole koje su tiskane u zbirci.

Iz naše škole pozvane su Klara Juranić i Larisa Legčević, učenice VIII.b razreda. Na Zboru malih pjesnika Larisa je pročitala Klarinu pjesmu Tratinčica jer je Klara bila bolesna, a krasnoslovila je svoju pjesmu Belina.

Prosudbena komisija odabrala je 3 najbolje pjesme učenika od 5. do 8. razreda.

Klari je pripala 2. nagrada za pjesmu Tratinčica.

Učenice su dobile zbirku pjesama i priznanje, a škola diplomu.

Njihova mentorica učiteljica Mira Korbar dobila je priznanje za promicanje kajkavskoga pjesništva među mladima i uspješan nastup na Zboru malih pjesnika Zlatar 2021.

Našim pjesnikinjama Klari i Larisi iskrene čestitke i uspješno putovanje novim puteljcima djetinjstva i stvaralaštva na zavičajnom govoru.

Priloženi dokumenti:
Belina_-_Larisa.docx (14.12 KB)
Tratincica_-_Klara.docx (14.05 KB)
Zlatar_1.jpg (1.33 MB)
Zlatar_2.jpg (1.26 MB)
Zlatar_3.jpg (833.22 KB)
Zlatar_4.jpg (912.06 KB)

objavio: Mira Korbar   datum: 4. 10. 2021.