Humanitarna akcija "Budi i ti Djed Mraz: skupimo igračke nove za mirnije snove"

Učenici i učitelji OŠ Krapinske Toplice te PŠ Gregurovec i PŠ Mala Erpenja uključili su se u hvale vrijednu humanitarnu akciju prikupljanja novih igračaka za djecu s potresom pogođenih područja (u organizaciji RAC Zagreb Gradec te u suradnji s agencijom Hearth) . Važno je reći da se akcija provodi pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade, a službeno su ju podržali Europska komisija, Hrvatski sabor, Ministarstvo hrvatskih branitelja te pravobraniteljica za djecu.
Od 13. do 19. prosinca u školu su se donosile igračke koje su ubrzo napunile pa i prepunile kutiju koja je za njih bila namijenjena. Bilo je prekrasno gledati kako učenici s velikom ljubavlju donose igračke u školu i raduju se što mogu pomoći i uljepšati drugoj djeci božićne blagdane. Svaki je razred sa svojim razrednikom prikupio novce i kupio igračke, a neka su djeca i roditelji igračke i samostalno donirali.
Prepuna kutija igračaka, srca puna radosti i topline – bio je to pravi način za razvijanje empatije te razumijevanja problema bližnjih u ovo blagdansko vrijeme. Dodatne fotografije možete pogledati OVDJE.

objavio: Sonja Kuštan   datum: 20. 12. 2021.