Knjiga spaja generacije

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige 2022. godine u utorak, 25. listopada u prepunoj Kavanici održan je glazbeno-književni susret Knjiga spaja generacije koji su osmislile i pripremile učiteljica hrvatskog jezika Sonja Kuštan  te učiteljica glazbene kulture Marta Turkulin-Horvat.

U večeri posvećenoj zajedničkom čitanju prednjačili su učenici naše škole. Svaki je čitač odabrao ulomak iz svog omiljenog romana za mlade hrvatskog autora te ga, uz nekoliko uvodnih rečenica pojašnjenja zašto je izabrao upravo taj pasus, pročitao prisutnima. U čitanju su se pridružile i učiteljice naše škole, ali i hrabri roditelji te ravnateljica i knjižničar iz Općinske knjižnice Krapinske. Stanke između čitanja bile su ispunjene skladbama koje su na flauti, harmonici, violini i klavijaturama odsvirali naši učenici.

Glazbeno-književna večer koju već niz godina OŠ Krapinske Toplice organizira u suradnji s Općinskom knjižnicom Krapinske Toplice i ove se godine pokazala vrlo uspješnim događanjem usmjerenim poticanju čitanja. Zahvaljujući trudu naših učenika i učiteljica te podršci roditelja, organizatora i ostalih prisutnih pokazalo se kako knjiga doista spaja generacije.

Fotografije: Emerik Šafranko, 8. b

objavio: Daria Mikulec   datum: 9. 11. 2022.