Susret sa spisateljicom i prevoditeljicom Sanjom Lovrenčić

Mjesec hrvatske knjige posvećen prevođenju Općinska knjižnica Krapinske Toplice obilježila je i suradnjom s učenicima 7. i 8 . razreda OŠ Krapinske Toplice ugostivši cijenjenju spisateljicu i prevoditeljicu Sanju Lovrenčić.

Hrvatska spisateljica autorica je velikog broja knjiga i za djecu i za odrasle, no ovaj susret s učenicima posvetila je prevođenju djela kako bi učenicima istaknula koliko su važni prevoditelji jer većina djela koje čitamo djela su stranih autora, a zahvaljujući prevoditeljima, imamo priliku uživati čitajući ih. Spisateljica Sanja Lovrenčić prevodi s engleskog, njemačkog i francuskog jezika, a učenicima je otkrila kako joj je najdraže prevoditi s francuskog jezika. Čuvena lektirna djela poput Malog princa ili Heidi prevoditeljica je prevela i omogućila učenicima da uživaju u čitanju djela.

Učiteljice hrvatskog jezika u suradnji s učiteljicom engleskog jezika osmislile su radionice prevođenja u kojima su se i sami učenici mogli okušati, a svoja iskustva rado su podijelili sa spisateljicom Sanjom.

Ravnateljica knjižnice gđa Nadica Majsec-Kobaš u uvodnom je predstavljanju podsjetila učenike OŠ Krapinske Toplice o suradnji sa spisateljicom i prevoditeljicom Lovrenčić. Naime, prethodne su godine učenici sudjelovali u manifestaciji ˝Uberi priču!˝ čiji je začetnik sama autorica Sanja Lovrenčić.

objavio: Marina Prebila Rožić   datum: 9. 11. 2023.