Svečanom priredbom završio projekt "Knjige su zakon"

U našoj je školi 1. prosinca održana završna svečanost Literarnog natječaja "Knjige su zakon" koji je ove godine zaživio na županijskoj razini. Tijekom prigodnog glazbeno-scenskog programa nagrađeni su radovi učenika. Sudjelovalo je osam škola s područja Krapinsko-zagorske županije (OŠ Ante Kovačića, Zlatar; OŠ Đure Prejca Desinić; OŠ Konjščina; OŠ Ksavera Šandora Gjalskog iz Zaboka; OŠ Matije Gupca iz Gornje Stubice, OŠ Oroslavje, OŠ Veliko Trgovišće, OŠ Krapinske Toplice).

Literarni natječaj „Knjige su zakon“ osmišljen je, prema riječima koordinatorice projekta prof. Sonje Kuštan, s namjerom da se učenike privuče knjizi i čitanju, ali i da ih se potakne na pisanje raspravljačkih tekstova kojima će izražavati svoje stavove o ulozi knjiga i čitanja u životu tinejdžera.

Članovi povjerenstva za Natječaj, Gordana Bartol, prof., učiteljica u OŠ Đure Prejca, Desinić, Tomislav Leljak, knjižničar u Općinskoj knjižnici Krapinske Toplice  i Darija Mikulec, prof., školska knjižničarka u OŠ Krapinske Toplice, između dvadeset i šest su pristiglih radova odabrali najbolje.

Predsjednica povjerenstva, prof. Bartol, pohvalila je trud svih sudionika natječaja, naglasila je da povjerenstvo nije imalo nimalo lak zadatak te je objasnila kriterije vrednovanja pristiglih radova. Također, publiku je počastila kazivanjem svoje poezije.

Autori su pohvaljenih radova Sara Vukić iz OŠ Ksaver Šandor Gjalski, Rebeka Grđan iz OŠ Oroslavje, Katja Tomić iz OŠ Veliko Trgovišće te Mia Podgajski iz OŠ Krapinske Toplice.

Nagrađeni su učenici Damjan Fio iz OŠ Ksavera Šandora Gjalskog (1. nagrada), Nina Brezak iz OŠ Ksavera Šandora Gjalskog (2. nagrada) i Lorena Mucak iz OŠ Veliko Trgovišće (3. nagrada). Njihove su mentorice učiteljice Ljerka Gajski-Markulin i Ines Čeko.

Učenici su nagrađeni prigodnim nagradama koje su osigurale izdavačke kuće, Alfa d.d., Profil-Klett te Školska knjiga.

Dožupanica KZŽ-e gđa Jasna Petek i načelnica Općine Krapinske Toplice gđa Gordana Jureković koje su prisustvovale svečanosti, također su istaknule da im je iznimno drago što je projekt zaživio na županijskoj razini jer to znači da se još uvijek učenike može inficirati virusom koji se zove "Ljubav prema čitanju". Isto tako, želja im je da iduće godine natječaj privuče još kojeg malog čitatelja ili čitateljicu.

Zahvaljujemo mladim glazbenicima (Sari Bratković, Rei Ljubej, Patriciji Krznar, Mislavu Ljubeju) te voditeljicama programa (Anji Gradiški, Lari Kralj, Miji Podgajski, Rei Vorih).

Radovi i slike nalaze se u nastavku.

Priloženi dokumenti:
1._nagrada_Damjan_Fio.docx (17.76 KB)
2._nagrada_Nina_Brezak.docx (18.86 KB)
3._nagrada_Lorena_Mucak_.docx (15.68 KB)

objavio: Daria Mikulec   datum: 8. 12. 2023.