Edukacije u sklopu projekta DARoviti u fokusu

U sklopu projekta DARoviti u fokusu - izgradnja ljudskih kapaciteta u osnovnoškolskom sustavu odgoja i obrazovanja za rad s darovitim učenicima na područjima poduzetništva i aktivnog građanstva, održane su edukacije za djelatnike naše škole te za djelatnike Osnovne škole Janka Leskovara Pregrada.

Edukacije za djelatnike naše škole održane su uživo, 22. i 23. veljače 2024. Sudjelovalo je ukupno 10 učiteljica razredne nastave i predmetnih učitelja.

Edukacija na kojoj su sudjelovale učiteljice i stručne suradnice OŠ Janka Leskovara Pregrada održana je 6. ožujka 2024. putem platforme Teams.

Navedene edukacije održali su učitelji i stručne suradnice naše škole koji sudjeluju u radnim skupinama za izradu priručnika iz područja aktivnog građanstva i poduzetništva za predmetnu i razrednu nastavu.
U sklopu edukacije, sudionici su upoznati s ciljevima projekta i dosad odrađenim projektnim aktivnostima. Također, svaki član radne skupine predstavio je način rada skupine i priručnik koji su izradili. Nekoliko radionica detaljnije je prezentirano.

Projekt DARoviti u fokusu provodi Callidus - ustanova za obrazovanje odraslih, a partneri su FC Education Nordic, FC Adria Solutions, OŠ Ivo Kozarčanin, OŠ Ante Kovačića Marija Gorica, OŠ Kistanje, OŠ Zlatar Bistrica i OŠ Krapinske Toplice. Projekt je financiran sredstvima Minstarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije kroz fond Island - Lihtenštajn - Norveška.

Sudionicima edukacije, djelatnicima OŠ Janka Leskovara i OŠ Krapinske Toplice zahvaljujemo na suradnji i korisnim povratnim informacijama.

objavio: Mateja Posavec   datum: 19. 3. 2024.