Veče ljubavne poezije

Veče ljubavne poezije u Općinskoj knjižnici Krapinske Toplice

Čitajući i krasnosloveći ljubavnu poeziju hrvatskih i stranih pjesnika učenici OŠ Krapinske Toplice, njihovi roditelji i učitelji oplemenili su hladno i kišovito jesenje veče 23.10.2014. Okupili su se u Općinskoj knjižnici Krapinske Toplice kako bi, družeći se s poezijom, glazbenom umjetnošću i međusobno, obilježili Mjesec hrvatske knjige.

Posebnu je radost među učenicima izazvalo pojavljivanje njihovih roditelja zajedno s njima na pozornici, a velikim pljeskom podrške pozdravili su i svoje učiteljice koje su se ohrabrile i pročitale omiljene im ljubavne pjesme.

Pjesme su čitali učenici nižih razreda:Danijela Filipčić, Jasmina Halapir, Lana Novak i Mark Petrač, članovi Male dramske.

Interpretativno su čitali i krasnoslovili pjesme i učenici viših razreda: Jakov Halapir, Lana Halapir, Erik Šimić i Ivana Tramišak (6.r.); Vanesa Barić, Ana Cesarec, Edi Erceg, Luna Plečko, Nina Prežigalo i Elena Županec (7.r.); Mateja Golubić, Matija Kordej te Marta Tuđa (8.r.)

Hrabre čitačice bile su majke naših učenika, gospođe Marijeta Halapir, Sanja Halapir i Martina Tramišak.

Učenicima su se pridružile i učiteljice: Mirjana Hanžić, Tanja Turk, Marta Turkulin-Horvat i Sonja Kuštan.

Veliku pažnju posjetitelja priredbe izazvala je učenica Matea Kobaš (8.r.) koja je pročitala svoj rad „Tko je izmislio taj fejs?“ pohvaljen na ovogodišnjoj Maloj nagradi Gjalski.

Kako je poezija uvijek rado u dobrom društvu s glazbom, za glazbene su se točke pobrinuli naši učenici glazbenici: Roko Škrinjar (7.r.), Gabrijela Bednjanec (8.r) i Ivan Šoštarko (8.r.) izvodeći kompozicije na sintesajzeru, flauti i harmonici.

Posebno iznenađenje publike izazvala je posljednja i potpuno neočekivana točka. Naime, među gledateljima se našao i gospodin Tihomir Ravlić, splitski pjesnik, koji je okupljenima poželio pročitati jednu svoju pjesmu.

Kroz program nas je proveo već uhodani voditeljski dvojac: Marta Tuđa i Matija Kordej.

Program je priredila i osmislila učiteljica Sonja Kuštan kojoj su se pripremajući  učenike za čitanje poezije i pomažući učenicima pri izboru glazbenih točaka pridružile učiteljice Mira Korbar i Marta Turkulin-Horvat.

Zahvaljujemo i našim domaćicama na ovim već tradicionalnim poetskim druženjima: gđi Nadici Majsec-Kobaš, ravnateljici Općinske knjižnice i gđi Zdenki Horvat.

Naše veče poezije bilo je doista lijepo i poticajno druženje i nadamo se da će učenici, njihovi roditelji i učitelji u novim projektima još tješnje surađivati , da će za takvu suradnju biti još više zainteresiranih na strani izvođača, posebice među roditeljima i učiteljima, ali i na strani publike koja je bitan dio svakog događanja i bez koje umjetnost, izvođači i njihovi projekti jednostavno ne mogu u potpunosti zaživjeti.

objavio: Marina Prebila Rožić   datum: 30. 10. 2014.