Izvanredan uspjeh naših učenika na Festivalu matematike

Dana 15. svibnja 2015. u Termama Tuhelj održan je 1. Festival matematike u našoj županiji. Naši učenici s natjecanja su se vratili s odličnim rezultatima!

Na natjecanju je sudjelovalo 212 učenika, odnosno 53 ekipe. Natjecanje je bilo raspoređeno u 3 kategorije:

• kategorija „34“ (ekipno natjecanje za učenike trećih i četvrtih razreda)
  • kategorija „56“ (ekipno natjecanje za učenike petih i šestih razreda)
  • kategorija „78“ (ekipno natjecanje za učenike sedmih i osmih razreda).

U kategoriji „34“  naši najmlađi u sastavu Jan Pocrnčić, Leon Ružak, Lea Ružak, Mark Petrač, osvojili su fantastično 2. mjesto (srebrna medalja) od ukupno 19 ekipa koje su se natjecale u toj kategoriji. Ekipu pod nazivom "Matematičke kapljice" pripremale su učiteljice razredne nastave Vesna Grozaj, Mirjana Hanžić, Vlatka Ciglenečki i Marcela Varga.

U kategoriji „56“ natjecalo se 20 ekipa i naši učenici Laura Vuglec, David Lončarek, Barbara Salatko i Matija Alojz Stuhne zauzeli su odlično 4. mjesto. Ekipu pod nazivom "Topomat" pripremala je učiteljica Tanja Turk.

U kategoriji „78“ natjecalo se 14 ekipa, a naši učenici Matija Kordej, Luna Plečko, Karlo Cvrk i Marko Rasonja ostvarili su izvanredan uspjeh i osvojili 2. mjesto (srebrna medalja). Ekipu pod nazivom "Trokut ABCD" pripremala je učiteljica Viktorija Dimec.

ISKRENE I VELIKE ČESTITKE SVIM NAŠIM NATJECATELJIMA !

Zahvaljujemo i roditeljima koji su se uključili u prijevoz djece te na taj način pružili potporu.

Veselimo se idućoj školskoj godini i novim matematičkim izazovima!

Vaše učiteljice matematike smiley

objavio: Viktorija Dimec Bračun   datum: 16. 5. 2015.