Mala nagrada Gjalski

Učenici sedmog razreda naše škole, Mislav Kuštan i Fran Petrač, čija je učiteljica i mentorica Sonja Kuštan, svojim su proznim radovima sudjelovali na književnom natječaju Mala nagrada Gjalski. Mala se nagrada svake godine dodjeljuje osnovnoškolcima u okviru manifestacije Dani Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku. Na natječaju sudjeluju učenici zagorskih i varaždinskih osnovnih škola. U konkurenciji od pedesetak radova Mislav je svojim djelom „(Ne)sretno dijete“ osvojio drugu nagradu dok je Franov rad, „Ispovijesti jednog adolescenta“, pohvaljen. Nagrađeni su knjigama i uvezenim godištem Modre laste, a Mislava najbolji dio nagrade tek očekuje: proljetni vikend u Crikvenici u društvu dobitnika prve i treće nagrade.

Dečki ne samo da su nagrađeni, nego su i izvrsno interpretirali svoje radove za što ih posebno pohvaljujemo.

Franu i Mislavu čestitamo te ih, kao i ostale učenike naše škole, pozivamo da marljivo pišu priče i pjesme kako bi svojim radovima mogli sudjelovati na natječajima i tako prezentirati svoje spisateljsko umijeće, ali i svoju školu.

Priloženi dokumenti:
Mala_nagrada_Gjalski.doc (37.00 KB)

objavio: Marijo Balašković   datum: 10. 11. 2010.