42. SMOTRA DJEČJEGA KAJKAVSKOG PJESNIŠTVA DRAGUTIN DOMJANIĆ SVETI IVAN ZELINA - 2022.

Na poziv Pučkog otvorenog učilišta Sveti Ivan Zelina za sudjelovanje na 42. Smotri dječjega kajkavskog pjesništva "Dragutin Domjanić" - Sveti Ivan Zelina 2022. odazvale su se 62 osnovne škole s 345 učeničkih radova.

Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu dr.sc. Ivo Kalinski (predsjednik), dr.sc. Božica Pažur i Štefica Kamenarić-Filipović, dr. med., odabralo je 86 radova od kojih je 26 predloženo za javnu izvedbu na završnom događanju Smotre 29. listopada 2022. u Svetom Ivanu Zelini.

Među njima su pjesme Klare Juranić Brazda i Larise Legčević  Cvetje učenica prošlogodišnjeg VIII.b razreda. Njihova mentorica je učiteljica Mira Korbar.

Pjesmu Cvetje ilustrirala je Lara Kralj, učenica VI.a razreda, a pjesmu Brazda Rea Ljubej, učenica VII.a razreda. Njihova mentorica je prof. Sonja Labaš.

Larisa je pjesmu Cvetje krasnoslovila na završnoj Smotri.

Učenice su dobile zahvalnicu za uspješno sudjelovanje na Smotri, a mentorice Sonja Labaš i Mira Korbar zahvalnicu za predani rad na očuvanju kajkavskog jezika i razvijanju likovnog stvaralaštva.

Priloženi dokumenti:
Brazda.docx (15.28 KB)
Cvetje_.docx (21.44 KB)
Lara.jpg (218.79 KB)
Rea.jpg (238.56 KB)

objavio: Mira Korbar   datum: 29. 11. 2022.